takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 16:06
 
LPG'li araçlara kapalı otopark izni geliyor
GÜNDEM Haberi
LPG'li araçlara kapalı otopark izni geliyor

LPG'li araçlara kapalı otopark izni geliyor.

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapılacak düzenlemeyle LPG'li araçların kapalı otoparkları kullanabileceğini söyledi. 

 

 

 

Otopark sorununa çözümler bulmak için mevzuatlarda değişikliğe gittiklerini, yeni yönetmelik çalışmaları yaptıklarını aktaran Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni yönetmeliğimiz de 2021 sonu itibarıyla yürürlüğe girecek. Türkiyemizin elektrikli araçları artık 2022'de yollara çıkacak ve bu araçlar için yeni donanımlara, otopark alanındaki şarj istasyonlarına, park yerlerine ihtiyaç duyacağız. Bu kapsamda yeni yönetmeliğimizde otopark alanlarında elektrikli araç park yerlerinin sayısını artırıyoruz. Şarj istasyonu kurulma mecburiyeti getiriyoruz.

 

 

 

Yeni düzenlemeyle LPG'li araçlarımız artık kapalı otoparklara giriş yapabilecekler. Çalışmada artık son aşamaya geldik. İlgili bakanlıklardan ve kuruluşlardan görüşlerimizi aldık. İnşallah nihai şeklini verip, LPG'li araç sahibi vatandaşlarımızın merakla beklediği yönetmeliği önümüzdeki hafta yayınlayacağız. Şimdiden yönetmeliğimiz İstanbullularımız ve tüm kardeşlerimiz için hayırlı olsun."

Kaynak: (MG) - Milli Gazete Editör: urfasiyaset
Etiketler: LPG'li, araçlara, kapalı, otopark, izni, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı