takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 12:46
 
ABD'ye mektup yazdık cevap gelmedi
GÜNDEM Haberi
ABD'ye mektup yazdık cevap gelmedi

Hulusi Akar'dan S-400 mesajı: ABD'ye mektup yazdık cevap gelmedi.

 

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD ile yaşanan S-400 geriliminde 'teknik çözümlerin mümkün olduğunu' söyledi. Akar, "Çözüm için yazdığımız mektuba yanıt vermeli" dedi.

 

 

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD ile yaşanan S-400 gerilimi hakkında, "Egemenlik hakkımızı kullandık" dedi. Akar, ABD'nin açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Bir takım kısıtlamalara gitmek müttefiklik ruhuna uygun değildir" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Bakan Akar, "Yerli ve milli silahlar ile ordumuzun savunma kapasitesini artırmaya çalışıyoruz. ABD'den Patriot, Fransa ve İtalya'dan da hava savunma sistemlerini istedik. Rusya'dan S-400'leri aldık. S-400 milli bir meseledir. Türkiye burada egemenlik hakkını kullanmıştır. "Türkiye, S-400'ü seçti" açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. ABD'den olumlu cevaplar alınamamıştır. ABD'nin kaygısını ele alabileceğimizi de sürekli söyledik. S-300 nasıl kullanılıyor ise biz de S-400'ü öyle kullanırız. Ülkemize S-400 üzerinden bir takım kısıtlamalar uygulamak müttefiklik ruhuna uygun değildir" dedi.

 

 

 

Akar ayrıca TSK'dan bugüne kadar 21 bin 194 kişi ihraç edildiğini söyledi.

 

Kaynak: (MG) - Milli Gazete Editör: urfasiyaset
Etiketler: ABD'ye, mektup, yazdık, cevap, gelmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı