takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 13:42
 
Sıcaklığın eksi 50 dereceye düştüğü yerde her şey buz tuttu.
DÜNYA Haberi
Sıcaklığın eksi 50 dereceye düştüğü yerde her şey buz tuttu.

Daireler, merdivenler, posta kutuları! Sıcaklığın eksi 50 dereceye düştüğü yerde her şey buz tuttu.

 

Rusya'ya bağlı Vorkuta'nın oblast bölgelerinden gelen görüntüler akıllara durgunluk verdi. Hava sıcaklıklarının eksi 50 dereceye kadar düştüğü bölgede dairelerin içi, merdivenler ve her şey buzla kaplandı. Dondurucu soğuklardan dolayı insanların göç ettiği bölge adeta hayalet şehre döndü.

Rusya Federasyonu'na bağlı Komi Cumhuriyeti'nin SSCB döneminde madencilik alanında önemli kentlerinden biri olan Vorkuta'nın oblast bölgeleri, SSCB'nin dağılmasından sonra madencilik alanında sıkıntılı günler yaşamaya başladı.
Bölgede yaşanan aşırı soğuklar, eksi 50 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı ve işsizlik göçü tetikledi. Bölgede her geçen yıl yaşanan göç, 2013'den sonra bazı yerleşim yerleri adeta hayalet şehre dönüştürdü.

 

Vorkuta kent merkezine 19 kilometre uzaklıkta Sementnozavodsky bölgesinde de terk edilen apartmanların dairelerinin içi ve dış yüzeyi, katları, merdivenleri ve posta kutularına kadar her noktası buzla kaplandı.

 

 

 
 
 
 

 

 

 
 
 
 
 
Kaynak: (SD) - Sondakika Editör: urfasiyaset
Etiketler: Sıcaklığın, eksi, 50, dereceye, düştüğü, yerde, her, şey, buz, tuttu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı