Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 11:31
 
Tarım dünyası Urfa’da buluşuyor
EKONOMİ Haberi
Tarım dünyası Urfa’da buluşuyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı altıncı defa Şanlıurfa’da düzenleniyor. 21-24 Şubat 2019 tarihlerinde Şanlıurfa Fuar Merkezinde düzenlenecek fuar; Şanlıurfa’dan, bölgeden ve ülke genelinden misafirlerini ağırlayacak. Bu yıl fuara Irak, Kuzey Irak ve Cezayir’den de alım heyetleri katılacak.

Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı 6. Kez düzenleniyor. 21 Şubat Perşembe günü açılacak olan fuara il içinden ve dışından birçok firma ve ziyaretçi katılacak. Şanlıurfa Fuar Merkezinde düzenlenecek organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk, ekonomik sıkıntılara rağmen Şanlıurfa’ya yakışır bir organizasyon için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyledi.

 

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR

Bu sene düzenlenecek fuarın geçmiş yıllara göre daha verimli geçmesini beklediklerini belirten Musa Öztürk, “6 yıldan bu yana çok başarılı tarım fuarlarına hep birlikte imza attık. Şanlıurfa tarım fuarını ülkemizin en nitelikli fuarlarından birisi haline getirmek için çaba harcıyoruz. Bu yıl Ticaret ve Sanayi Odamızın, Ticaret Borsamızın ve Ziraat Odamızın da katkılarıyla yurt dışından alım heyetleri getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle Kuzey Irak, Irak ve Cezayir’den meslek kuruluşlarını ve temsilcilerini Şanlıurfa’ya davet ettik. Onların hem burada ticari anlaşmalar yapmasını hem de Şanlıurfalı iş adamlarımızla birlikte yatırımlar yapmasını temin etmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda yabancı misafirlerimize Şanlıurfa’nın yatırım avantajlarını da birinci ağızlardan anlatacağız ve onlara Şanlıurfa’nın kültür ve turizmini tanıtmak amacıyla programlar düzenleyeceğiz. Biz Start Fuarcılık olarak sadece fuar düzenlemekle yetinmiyoruz. Fuarları düzenlediğimiz kentlerin tüm ticari hayatına katkı sunmaya da çalışıyoruz. Bu sene ve şimdiye kadar düzenlediğimiz fuarlarda katkı ve desteklerini esirgemeyen başta Bakanlığımız ve personeli ile Şanlıurfa Valiliğine, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimize, Karacadağ Kalkınma Ajansına, Kamu Kurumlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, medya kuruluşlarımıza ve tüm Şanlıurfa’ya şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarım, dünyası, Urfa’da, buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı