takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Haber Detayı
04 Haziran 2022 - Cumartesi 18:07
 
Şurkav’dan Halk Oyunları Etkinliği
URFA Haberi
Şurkav’dan Halk Oyunları Etkinliği

Şanlıurfa Kültür Eğitim Araştırma Vakfı (Şurkav)Tarafından Halk Oyunları Gecesi düzenlenecek.

 

 

Şurkav kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği etkinliklerde ihtiyaç ve beklentiye cevap vermeye,bir o’kadar’da farklı olmaya özen göstermiştir.

 

 

Bilimden,sanata,kültürden folklora geniş bir yelpazeye yaydığı faaliyetlerinde her yıl daha güzelini başarmayı ilke edinmiştir.

 

 

Şurkav Şanlıurfa Kültürünün yapısal unsurları yanında kültürel etkinliklere de önem veremiştir.1990 yılından itibaren müzikle ilgili olarak Halk Müziği,Tasavvuf Müziği,Halk Oyunları,Bağlama,Flüt,Zurna,Çoban Kavalı,Ud,Kanun,Keman ve Saz Kursları açarak aynı zamanda Halk Müziği,korosu,Sanat Müziği korasu,ve Halk Oyunları ekibi kurmuştur.

 

 

Şurkav,31 yılda 227 kurs açarak yaklaşık 18 bin öğrencinin bu kurslardan istifade etmeleride sağlanmıştır.

 

 

Şanlıurfa Kültür Eğitim Araştırma Vakfı ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliğiyle Sanat Yönetmenliğini Usta Öğretici Şükrü Üzümcü ve Burak Korkmaz’ın  yaptığı Halk Oyunlarından Yana ‘Hep Yan Yana’ Halk Oyunları Gecesi etkinliğinie, Şanlıurfa Valisi,Salih AYHAN’ın Katılımıyla 6 Haziran 2022 Pazartesi günü Saat:20:00’da Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Konferans salonunda  düzenlenecek.

Kaynak: Editör: urfasiyaset
Etiketler: Şurkav’dan, Halk, Oyunları, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı