Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 17:38
 
Satranç Şampiyonları Ödüllerine Kavuştu
SPOR Haberi
Satranç Şampiyonları Ödüllerine Kavuştu

Şanlıurfa’ da 08/09 Aralık 2018 tarihlerinde Novada park  alışveriş merkezinde düzenlenen 2018 Şanlıurfa Yıldızlar Satranç Turnuvası’nda 12 ayrı kategoride aralarında il dışından gelen sporcuların da bulunduğu toplamda 84 satranç sporcusu yarıştılar..

 

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen ve Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Gelişim Derneği ŞASGED’din de Sponsor olarak destek verdiği satranç turnuvası ,istiklal marşının okunmasıyla beraber 08 Aralık Cumartesi günü başlamış ve turnuva iki gün boyunca devam etti. 09 Aralık Pazar günü final turu ile belirlenen satranç şampiyonları düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.

 8/9 Aralık Şanlıurfa Yıldızlar Satranç Turnuvası’nda ödül törenine Sporcuların ödüllerini vermek üzere, Şanlıurfa Gençlik merkezi müdürü, Hamit DERMAN, Novada Park Avm Yetkilisi, Esra ALICI ve ŞASGED Başkanı Haluk Murat ÖZAKINCI 12 ayrı kategoride yarışan sporcuların ödüllerini verdi. Tören sonunda ödül alan sporcular aileleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Gelişim Derneği Kısa adı olan ŞASGED Başkanı, Haluk Murat ÖZAKINCI yapmış olduğu açıklamada;

 

Bizler Satrancı çocuklarımıza gençlerimize sevdirmeye kararlıyız Şanlıurfa’da çocuklarımızın satranç sporuna özendirilmelerini, Başta velilerimizin öncülüğünde tüm kesimin duyarlı olmalarını istiyoruz. Ben hep kendime şu soruyu sorma gereği duyuyorum, Neden bizde Satrançta ulusalda ülkemizi, yerelde Şanlıurfa’yı temsil edecek sporcular çıkarmayalım. Satranç aynı zamanda sportmenliği de öğretir. Başarı ile kazanmak veya defansa çekilirken bırakmadan mücadeleye devam etmeyi de öğretir.

 

Satranç çocuklarda, motivasyonu yükselttiği, davranışları düzelttiği, kendine güveni ve katılımcılığı artırdığı yönünde çok fazla örnek vardır. Satranç pozitif sosyal açılım yaratmaktadır. Satranç kolaylıkla öğrenilen ve her yaş için eğlenceli mükemmel bir spordur.

 

Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Gelişim Derneği Kısa adı olan ŞASGED Başkanı Haluk Murat ÖZAKINCI son olarak; dereceye giren sporcuları tebrik ederek Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ödül Törenimize katılarak sevincimize ortak olan, Şanlıurfa Gençlik merkezi müdürü, Hamit DERMAN Beye ve, Şanlıurfa TSF İl Temsilciliğine teşekkür ediyorum. İki gün boyunca burada ter döken sporcularımızı tebrik ederim. Şanlıurfa Satranç İl Temsilciliği web sitesinden de ilan edildiği gibi önümüzdeki tarihlerde ilimizde satrancı daha çok yaymak, gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceklerini daha iyi yönlendirebilmelerini sağlamak amacıyla çok sayıda satranç turnuvası yapılacaktır. Bizler de her zaman olduğu gibi yine bu turnuvalara ŞASGED Derneği, olarak destek vermeye devam edeceğiz. Şanlıurfalı hemşerilerimizden bu kayıtları takip etmelerini ve çocuklarını satranç kurslarını ve turnuvalarına göndermelerini istirham etmekteyim dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Satranç, Şampiyonları, Ödüllerine, Kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı