takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Haber Detayı
07 Ekim 2022 - Cuma 11:28
 
ŞASGED’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
GÜNDEM Haberi
ŞASGED’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Şasged Başkanı; H.Murat ÖZAKINCI Mevlid Kandili için Kutlama Mesaj Yayımladı

 

 

Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Gelişim Derneği Kısa adı ŞASGED Başkanı H.Murat ÖZAKINCI Mevlid Kandili dolaysıyla Yayımladığı Mesajında Şunları belirti: İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güzel örnekler vardır. Mevlid Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz. 

 

Düşmanlık, kin, cehaletin yayıldığı dönemde âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV) iyi ahlâkı, cömertliği, doğruluğu, merhameti ve hoşgörüsüyle barış dini İslam’ı müjdeleyen olmuştur. O’nun açtığı nurlu yolda cehalet ve zulüm son bulmuş, doğruluğu ve adaleti ile sahip olduğu bütün ahlaki güzellikleri yaşayarak ve öğütleyerek, insanlara örnek olmuş ve karanlıklar aydınlığa, düşmanlıklar sevgiye dönüşmüş, insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır.

 

 

Bu nedenle Mevlit Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Peygamberimizin ortaya koyduğu ve yaşadığı hak, adalet, sabır, merhamet, cömertlik ve hoşgörü gibi değerlerin insanlık için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz. Bizler O’nun eşsiz ve güzel ahlakını özümsemeli, örnek almalı yol gösterici nasihatleri rehberliğinde yaşantımızı sürdürmeliyiz.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, tüm İslam âleminin, milletimizin ve hemşerilerimin Mevlid Kandil’ini kutluyor, ‘’bu mübarek gecenin tüm İslam âlemi ve ülkemiz için birliğe, dirliğe, kardeşliğe ve hayırlara vesile olmasını  Yüce Allah’tan niyaz ediyorum’’ dedi.

 

 

Kaynak: Editör: urfasiyaset
Etiketler: ŞASGED’DEN, MEVLİD, KANDİLİ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı