takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Haber Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 14:12
 
ŞASGED’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
GÜNDEM Haberi
ŞASGED’den  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla Kısa adı ŞASGED olan Şanlıurfa Satranç Eğitim Gelişim Derneği Başkanı, H.Murat Özakıncı Kutlama mesajı yayımladı;

 

 

 

Tüm dünya kadınlarının eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi çalışma ve yaşam şartları elde etme yolunda verdikleri mücadelenin bir simgesidir. Kadınlarımızın yaşadığımız yüzyılda sosyal, siyasal ve ekonomik yaşamda daha iyi temsil edilmesi, bireysel hak ve özgürlükleri konusunda bilinçlendirilmesi, insani ve bireysel haklarını kullanabilmeleri için gerekli desteği vermek tüm toplumun görevidir.

 

 

 

Şanlıurfa Satranç Eğitim Gelişim Derneği Başkanı, H.Murat Özakıncı, Kadın; Annedir, şefkattir, özverinin simgesidir. Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. Doğumdan Ölüme, Her Anında Varlıklarıyla İhtiyacımız Olduğunda Desteklerini Esirgemeyen, Eğiten, Yetiştiren, Bizi Biz Yapma Yolunda Yüreklerindeki Sevgi Ve Şefkati Karşılıksız Veren Fedakâr Kadınlarımızdır. 

 

 

 

Dinimiz İslam kadına özellikle yer ayırmış ve Sevgili Peygamberimizin: “Cennet, annelerin ayakları altındadır” kutlu sözü bu konuda her şeyi açık bir biçimde belirtmiştir. Annelerimiz cennetle birlikte anılır. Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüz göstermiştir. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır.

 

 

 

Şanlıurfa Satranç Eğitim Gelişim Derneği Başkanı, H.Murat Özakıncı; Şanlıurfa’da Satranç sporunda özelikle Turnuvalarda Kadın Hakemlerin görev alması ve Kadın Satranç sporcularının katılım sağlaması için zaman zaman kadın sporcuların kendi yaş ve kategorilerinde Turnuva düzenlediklerini Turnuvalara katılım sağlamaları için görsel ve yazılı demeçler verdiklerini bu konuda her zaman çaba sarf edeceğimizin bilinmesini istiyoruz..

 

 

 

Bu vesile ile doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.’ dedi.

Kaynak: Editör: urfasiyaset
Etiketler: ŞASGED’den, , 8, Mart, Dünya, Kadınlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı