takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Haber Detayı
10 Mart 2021 - Çarşamba 13:31
 
ŞASGED Başkanı,H.Murat ÖZAKINCI Miraç Kandilini kutladı
GÜNDEM Haberi
ŞASGED Başkanı,H.Murat ÖZAKINCI Miraç Kandilini kutladı

Şanlıurfa Satranç Eğitim Ve Gelişim Derneği Başkanı; H.Murat ÖZAKINCI, Miraç Kandili için Kutlama Mesaj Yayımladı;

 

"Mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, içinde barındırdığı mübarek gecelerden olan ’Miraç Kandil’ini kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin şahsında insanın manevî dünyasında ulaşabileceği zirveyi göstermesi açısından büyük bir önemi vardır. Bu gecenin özünde her türlü kötülükten arınma insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere erişmek vardır.

 

 

 

Her şeyden önce Miraç'ın Hz. Peygamberimiz ve her Müslüman için manevi bir terfidir ,"Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O'nun katında yücelme ve yükselme ve bu vesile ile yüksek insani sorumluluklar üstlenmek demektir. Bugün bize düşen miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir." 

 

Bu duygu ve düşüncelerle rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, tüm İslam âleminin, Miraç Kandilini kutluyor, bu mübarek gecenin tüm İslam âlemi ve ülkemiz için birliğe, dirliğe, kardeşliğe ve hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum dedi.

Kaynak: Editör: urfasiyaset
Etiketler: ŞASGED, Başkanı,H.Murat, ÖZAKINCI, Miraç, Kandilini, kutladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı