Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 16:45
 
Rusya hangi ilimizden nereye silah gönderdi?
GÜNDEM Haberi
Rusya hangi ilimizden nereye silah gönderdi?

Rusya, Sırbistan'a sattığı Pantsir-S1 hava savunma sistemlerini Karadeniz rotası üzerinden Sırbistan'a gönderdiği ortaya çıktı.

 

 

 

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 füze savunma sisteminin ne zaman ve nereye kurulacağı henüz netlik kazanmamışken  Moskova yönetimi  Sırbistan'a sattığı Pantsir-S1 hava savunma sistemlerini Karadeniz rotası üzerinden Sırbistan'a gönderdiği ortaya çıktı.

 

 

 

Rusya ile Sırbistan arasında geçtiğimiz yıl yapılan anlaşmaya göre Pantsir-S1 hava savunma sistemleri nakliye programına uygun olarak bugün hava yolu ile Sırbistan'a gönderildi.

 

 

 

Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Vnukovo Uluslararası Havaalanı'ndan kalkış yapan Rus askeri nakliye uçağı Antonov An-124'e yüklenen füze sistemleri önce Karadeniz üzerinden Türkiye sınırlarındaki Samsun ile Sinop hattına buradan da İstanbul açıklarından Bulgaristan'ın Varna semalarından Sırbistan'a ulaştırıldı.

 

 

 

 

Rus kargo uçağının füze sistemlerinin parçalarını 4 gün önce götürmeye başladığı, ardından sırasıyla her gün aynı saatlerde ve rotalarda ile taşımayı sürdürdüğü kaydedildi.

 

Kaynak: (MG) - Milli Gazete Editör: urfasiyaset
Etiketler: Rusya, hangi, ilimizden, nereye, silah, gönderdi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı