takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 12:20
 
Bu Kadarınada Pes.!
ASAYİŞ Haberi
Bu Kadarınada Pes.!

Ormanda çukur kazan definecilerin, oksijensiz kalmamak için kurdukları boru düzeneği pes dedirtti.

 

 

İstanbul Sarıyer'deki devriye gezen polis ekipleri, ormanlık alandan bir jeneratör sesi geldiğini fark etti. Sesin olduğu yere gelen ekipler, çukurların kazılmış olduğunu görünce içeridekiler çıkmaları için seslendi. Çıkan şüphelilerin define için 1 yıldır kazı yaptığı ve oksijensiz kalmamak için de boruları kullandığı ortaya çıktı.

 

 

 

Devriye gezen polis ekipleri, Garipçe 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı'ndan jeneratör sesi geldiğini fark etti. Kontrol için sesin geldiği noktaya giden ekipler, çalışır durumda bir jeneratör, iki çukur ve çukurların içerisine uzatılmış iki boru tespit etti.

 

 

 

 

DIŞARI ÇIKMALARI İSTENDİ

Çukurlarda defineci olabileceğini fark eden ekipler, içeridekilere seslenerek dışarı çıkmalarını istedi. Polisin çağrısı üzerine dışarı çıkan İbrahim B., Necmettin Ç. ve Hamdi A. gözaltına alındı. İncelemelerde, çukurlardan birinin 10 metre diğerinin ise 15 metre derinlikte olduğu belirlendi.

 

 

 

BİR YILDIR KAZIYORLARMIŞ

Şüphelilerin yaklaşık bir yıldır kazdıkları çukurları aydınlatmak için jeneratör kullandığı, boruları da oksijensiz kalmamak için kullandığı anlaşıldı.

 

 

 

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülen şüpheliler hakkında "Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet" suçundan adli ve idari işlem yapıldığı belirtildi.

 

 

Kaynak: (SD) - Sondakika Editör: urfasiyaset
Etiketler: Bu, Kadarınada, Pes.!,
Yorumlar
Haber Yazılımı