Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 17:38
 
Birçok ilden görülen gök taşının Erzurum'da bulunduğu iddia edildi
GÜNDEM Haberi
Birçok ilden görülen gök taşının Erzurum'da bulunduğu iddia edildi

Birçok ilden görülen gök taşının Erzurum'da bulunduğu iddia edildi.

 

 

 

Türkiye'nin doğu illerinde dün akşam yaşanan ve birçok kişi tarafından görülen gök taşının Erzurum'da bulunduğu iddia edildi. Mantar toplamak için dolaşan bir kişinin, oluşan derin çukurda bulduğu taşların gök taşı ile olan benzerliği dikkat çekiyor.

 

 

 

 

Dün akşam saat 20.30'dan itibaren gök taşı yağmuru, Türkiye'nin birçok şehrinde görüldü. Gök taşının yaydığı ışık Doğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Karadeniz'de bulunan Erzurum, Erzincan, ArdahanTrabzonRizeArtvin illerinin yanı sıra ElazığBingölDiyarbakır, başta olmak üzere birçok şehirde de göründü.

 

 

 

 

 

ELİNDEKİ TAŞIN GÖK TAŞINA BENZEDİĞİNİ FARK ETTİ

Erzurum'un İspir ilçesinde mantar arayan doğa sever Lokman Toptaş, ovanın ortasında oluşan derin çukurun içerisinde taşlar gördü. Çukurun içerisinde bulduğu yaklaşık 3 kilo ağırlığındaki iki parça taşın gök taşı olabileceğini düşündü. Gök taşını internetten araştıran Toptaş, elindeki taşın gök taşına benzediğini fark etti. 2 parça olan taşları muhafaza eden Toptaş, yetkililerle iletişime geçti.

 

 

 

"YETKİLİLERİN İNCELEMESİNİ BEKLİYORUZ"

Taşları bulan Toptaş, taşların gök taşına benzediğini ifade ederek, "Mantar için çıktığımız arazide bu taşlara rastladık. Orada bu taşları inceledik. Değişik taşlar olduğu için Erzurum'a getirdik hemen. Dün akşam gök taşı göründüğü için bunların benzerliğinden dolayı gök taşı olabileceğini düşündük. Şimdi yetkililerin incelemesini bekliyoruz. İncelemenin sonrası taşın ne taşı olduğu ortaya çıkacaktır" dedi.

 

 

Kaynak: (SD) - Sondakika Editör: urfasiyaset
Etiketler: Birçok, ilden, görülen, gök, taşının, Erzurum'da, bulunduğu, iddia, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı